Hakkımızda

Grup dershaneciliğinde birikimi ile, deneyimi ile, farklı uygulamaları ile farkını hissettiren Frekans Dershanesi, bu yıl 20.  yılını doldurmaktadır.

Dershaneler bir öğrencinin 4 yıllık öğrenim birikimini, 30 kişilik sınıflarda kısıtlı ders saatiyle tekrar yapmaktadır. Bu sistem her öğrenci için pozitif ivme kazandırmamaktadır. Çünkü her bireyin öğrenebilmek için farklı zaman periyoduna ihtiyacı vardır ve yine her bireyin kendi kulvarında başarıyı yakalayabileceği, başkalarıyla yarışarak değil de kendi yapacağının en iyisini ortaya koyarak yapacağı inkar edilemeyecek bir gerçektir.

Bu yüzden 6 kişilik sınıflarda bireye özel ders saati uygulamasıyla FREKANS ÖZEL i yarattık. Öğrenci sayısının azlığı, bireysel arkları anlamayı, ödev takibi yapmayı, motivasyonu ve ilgiyi arttırmayı sağlar. Böylece öğrencilere büyüdüklerini gösterip artık sen büyüdün “HAYAT SENİN, KURALINI SEN KOY” diyebiliyoruz.

Kurucusu bulunduğum çağdaş yenilikçi bir kurum olan Frekans Dershanesi çatısı altında;

Varlıklı olmak yerine, varlık olmayı
Yarışmak yerine, üretmeyi
Kaybolmak yerine, kendini göstermeyi
Eğiterek öğretmeyi amaçladık.

Çünkü biz Frekans ailesi eğitimi seviyoruz.
Çünkü bizler eğitimin gönül vermek olduğunu biliyoruz…

Bütün öğrenciler öğrenmeye isteklidir ve her öğrencinin bir öğrenme potansiyeli vardır. Amacımız bu potansiyeli açığa çıkarmaktır.

Herkesin aynı şeyi öğrenebilmesi için farklı zamana ihtiyacı vardır. Bu yüzden bireysel farklılıkları dikkate alan, var olan alışkanlıkları değiştirmeyi, geliştirmeyi hedefliyoruz. Aslolan öğrenmeyi öğretmektir. Farkımız budur.

Ders çalışırken sıkılan, hangi Lise ve hangi bölüm sorularının cevabını bilmeyen, motivasyonu eksik, büyüdüğünün farkında olmayan, öğrenmenin mutluluğunu anlamayan öğrencilere onu anlayan, onu dinleyen ve ona saygı duyan rehber öğretmen olmak idealimizdir.

Okulda başarılı olmak, özgüveni ve öğrenme motivasyonunu arttırır. Hangi sınav sistemi olursa olsun, o sınavın başarısı okul başarısının bir sonucu olduğu bilinciyle hareket edilerek okul dersleri için grup veya birebir dersler yapılarak okul derslerinde aktif olma sağlanır.

Her birey özeldir. Bu felsefe ile öğrencilerimize istediği gün ve saatte etüt imkanıyla eğitim sunulur. Her öğrenciyi yönlendiren bir öğretmen atanır.